آخوند مقتدائی هم متهم به همقدمی با باند «فتنه» کرهای بی بصیرت شد

مجله خبری افشاگرانکار دعواهای جناحی بین آخوندها بر سر کرسیهای مجلس در نمایش گزینشی پیش رو بجایی رسیده که آخوند مقتدائی هم متهم به همقدمی با باند «فتنه» کرهای بی بصیرت شد
هرگز آخوند مقتدایی و امثال او تصور نمیکردند روزی برسد که در فهرست «فتنه» گران بی بصیرت از آنها نام برده شود. اما این روز فرا رسیده و سایت خبری «قم نیوز» با حمله بسیار تند آخوند مقتدایی را فتنه گر بی بصیرت خوانده است!! آن هم پس از همه مناصب و درجات و مقاماتی که این آخوند در کارنامه عملش در نظام اخوندها دارد . برای آشنایی با مناصب او باید دانست که وی صاحب این مسندها بوده و میباشد:


1. قاضي دادگاه‌هاي انقلاب اسلامي
2. عضو و سخنگوي شوراي عالي قضايي
3. رياست ديوان عالي كشور
4. رياست دادسراي ديوان عالي و دادستاني كل كشور
5. نمايندگي مجلس خبرگان رهبري در دوره دوم و سوم، از استان اصفهان
6. عضويت در جامعه مدرسين حوزه علميه قم
7. عضويت در شوراي پيشبرد و ارتقاء حوزه
8. عضويت در شوراي عالي حوزه‌هاي علميه
9. مديريت حوزه‌هاي علميه
با همه اینها آخوند مقتدایی از چشم قدرتمندان نظام ساقط شده و دلیلش هم بالاگرفتن دعوای جناحهای آخوند به زعامت مصباح یزدی و مهدوی کنی میباشد.
برای اطلاع بیشتر نسبت به این قضیه عین مطالب مندرجه در سایت قم نیوز را به نظر شما عزیزان میرسانیم:
قم نیوز/ دوشنبه دهم بهمن نود- بالاخره اتفاقی که نباید می‌افتاد، افتاد. آیت الله مقتدایی، مدیر حوزه علمیه قم هم به جریان فتنه پیوست. البته هنوز این حرف را به این صراحت از کسی نشنیده‌ایم اما به طور ضمنی که گفته‌اند. اما چرا آیت الله مقتدایی، حامی جریان فتنه معرفی شده است و بدین شکل مورد حمله قرار گرفته است؟ طلبه باید همواره اعتدال را رعایت کند، نه کندروی و نه تندروی، هیچ کدام قابل قبول نیست. در واقع افراط و تفریط از بی بصیرتی ناشی می‌شود. اوج این بی بصیرتی در اینجا اتفاق افتاده است. زمانی که مدیر حوزه علمیه قم، بنا به هر مصلحتی، دست به تعویض معاون آموزشی خود می‌زند، در سایت های خبری چنین می خوانیم:
تلاش برای برکناری چهره های موثر ضد فتنه در حوزه
از قم خبر می رسد جریان فتنه تلا ش های خود را برای فتنه انگیزی در حوزه های علمیه شدت بخشیده است.
به گزارش جوان،جریان فتنه طی دو سال گذشته کوشیده بود تا بین علما و مراجع و نظام اختلاف ایجاد کرده و به فتنه انگیزی در این زمینه مباردت کند که این ترفند با سفر تاریخی رهبر معظم انقلاب به شهر مقدس در نطفه عقیم ماند.
اما اخبار دریافتی حکایت از آن دارد که جریانی با فشارهای خود تحت فرمان یک چهره برجسته سیاسی تلا ش دارد با هماهنگی عوامل خود نیروهای موثر در حوزه علیمه قم را وادار به انزوا و کناره گیری نماید.در همین رابطه شنیده شده فشارهای فراوانی به عباسی معاون آموزش حوزه علمیه قم وارد آمده تا وی از سمت خود کناره گیری کند.
گفتنی است عباسی از جمله چهره های موثر ضدفتنه در شهر مقدس قم بود که مورد هجمه و تخریب فتنه گران قرار گرفته است.شایان ذکر است عباسی از جمله چهره هایی است که در سفر رهبر معظم انقلاب به قم و در دیدار با جامعه مدرسین حوزه علمیه قم فعالیت های وی را تائید کرده بودند.به نظر می رسید هوشیاری حوزه علمیه در قبال توطئه فتنه گران می تواند راهبردهای آنان برای تضعیف این نهاد مهم را خنثی سازد
در خبر بالا چند نکته تامل برانگیز وجود دارد!
یکم. اگر کسی در زمانی خدمات مفیدی را انجام داد، دیگر ماندن وی در مسندش، مادام العمر می‌شود! با توجه به اینکه حجت الاسلام و المسلمین عباسی خدمات مفیدی را بر ضد جریان فتنه انجام داده است، در سیستم اداری حوزه این خدمات به منزله باقی ماندن مادام العمر در پست معاونت آموزشی تعبیر می شود.
دوم. هر کسی که به دلیلی بخواهد یکی از دوستان ما را از کار خود برکنار کند یا تعویضی صورت گیرد، حامی جریان فتنه می شود، فرقی نمی کند آیت الله مقتدایی باشد یا هر کس دیگری. به هر حال فتنه گر است!
سوم. رهبر معظم انقلاب به خلاف رویه بیست و اندی ساله خویش، یک نفر را تایید کرده اند! یعنی در جریان دیدار با جامعه مدرسین، ایشان تمامی خدمات شخصیت‌های حوزوی را نادیده گرفته اند و تنها از معاون محترم آموزشی حوزه، تقدیر کرده و فعالیت های وی را تایید کرده اند!
واقعا این همه بصیرت در تنظیم خبر بالا، معلوم نیست از کجا آمده است. نه پست و مسند مادام العمر است، نه آیت الله مقتدایی به صرف یک تغییر ادرای طرفدار فتنه گران شده است و نه رهبر انقلاب در دیدار با جامعه مدرسین، کسی را تایید و تقدیر کرده اند. اینها همه از همان تندروی و افراط است که حادث می شود.
از آیت الله مقتدایی به خاطر تیتر این مطلب پوزش می طلبیم ولی اگر الان جلوی چنین حرکت هایی گرفته نشود، در آینده، احتمالا ایشان یا دیگر شخصیت های حوزوی، به خاطر برخورد با نیروهای خدماتی نیز به فتنه گران یا جریان انحرافی چسبانده خواهند شد. و الله اعلم.
منبع: قم نیوز


Advertisements

درباره مازیار بذرافکن
. شهریار ایازی . مازیار بذرافکن

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: