بازرسان آژانس جاسوس‌اند/ديگر دانشمندان را در معرض ديد بازرسان قرار نمي‌دهيم

 در خبرها آمده بود كه چند روز پيش از ترور شهيد مصطفي احمدي روشن، معاون بازرگاني سايت هسته‌اي نطنز، وي ملاقاتي را با مسئولان آژانس‌ بين‌المللي انرژي اتمي داشته است. همين خبر عاملي شد براي اتهام‌زني به اين نهاد بين‌المللي كه چرا اطلاعات مربوط به تاسيسات هسته‌اي ايران و مسئولان آن را به سازمان‌هاي جاسوسي آمريكا و غرب ارائه كرده است تا از اين طريق آنها دانشمندان هسته‌اي كشورمان را شناسايي و اقدام به ترور آنها كنند.
 اسماعیل کوثری، عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار دادنا، رفتارهای آژانس بین‌‎المللی انرژی اتمی را خارج از عرف بین‌المللی عنوان كرد و با اشاره به جاسوسی بازرسان این نهاد بین‌المللی از ايران، اعلام كرد: آژانس باید فکری به حال خود کند. اين نهاد اشخاصی را برای بازرسی به ایران اعزام می‎کند که کاری جز جاسوسی بلد نیستند. آژانس انرژی هسته‌ای با وجود چنین افرادی کاملاً بی‌اعتبار شده است.
وی در ادامه با تاكيد بر ضرورت تجديدنظر رابطه ايران با آژانس بین‌المللی انرژي اتمی، عنوان داشت: به طور قطع ایران تصمیم جدیدی درباره نوع رابطه با آژانس در آینده خواهد گرفت. ایران به آژانس اعلام کرده است نسبت به دو نفر از بازرسان شک دارد و دیگر آنان را به ایران راه نخواهد داد. اين شك ما به مسئولان و بازرسان آژانس به دلیل نوع رفتار و عملكرد آنها پس از بازديد از تاسيسات هسته‌اي كشور و ديدار با مقامات ايراني است.
 نايب رئیس اول کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارج مجلس در ادامه با تاکید بر اینکه دیگر دانشمندان هسته‌اي خود را در معرض دید بازرسان و اعضای آژانس قرار نمی‌دهیم، اظهار داشت: تدابیری را برای محافظت از دانشمندان خود بکار خواهیم بست تا دیگر از این اتفاقات رخ ندهد. مجلس موضوع را رها نمی‌کند و به دنبال راهکارهای مناسب برای جبران آن است.
منبع :dadna
Advertisements

درباره مازیار بذرافکن
. شهریار ایازی . مازیار بذرافکن

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: