سران ایران هم اعتراف می کنند که اقتصاد ایران آشفته و به مسیر مرگ تدریجی افتاده است

 رییس جمهوری ایالات متحده، پرزیدنت باراک اوباما گفت که تحریم های بین المللی علیه حکومت ایران، اقتصاد ایران را در مسیر مرگ تدریجی قرار داده است. وی گفت: «تحریم ها به اندازه ای مؤثر بوده اند که حتی ایرانی ها نیز ناچار شدند بگویند اقتصاد آنها رو به موت است».این سخنان رییس جمهوری آمریکا در حالی بیان می شود که کشورهای عضو اتحادیه اروپا نیز اعلام کرده اند که قصد دارند خرید نفت از ایران و بانک مرکزی رژیم را مورد تحریم قرار دهند. نخست وزیر اسرائیل، آقای بنیامین نتانیاهو نیز که به هلند رفته، روز گذشته گفت بر اتحادیه اروپا فشار می آورد تا تحریم نفت ایران را فوراً به اجرا بگذارد و انجام آنرا، تا ماه ژوییه، شش ماه دیگر به تعویق نیاندازند.

اما رییس جمهوری ایالات متحده که شب گذشته در یک همآیش جامعه یهودیان نیویورک سخن می گفت، بار دیگر تأکید کرد که دولت او در طی سه سال گذشته، جامعه جهانی را در برابر برنامه اتمی جمهوری اسلامی متحد کرده است. پرزیدنت اوباما گفت: «ما توانستیم کشورهایی چون چین و روسیه را در مورد تحریم ها با خود همراه کنیم که تا پیش از این، چنین همراهی در آنها دیده نشده بود».

وی سپس تأکید کرد که ایالات متحده، تحریم های «بی سابقه ای» را علیه حکومت ایران ترتیب داده تا به آنها بفهماند: «ایالات متحده، سلاح اتمی را در دستان چنین رژیمی برنمی تابد».ناظران گفتند سخنان پرزیدنت اوباما پاسخی بود به رقبای احتمالی جمهوریخواه او در انتخابات پیش رو که پیشتر، دولت دموکرات اوباما را در مواجه با ایران «ترسو» خطاب کرده بودند.

Advertisements

درباره مازیار بذرافکن
. شهریار ایازی . مازیار بذرافکن

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: