دستمزدهای سال 90 با وضعیت فعلی بازار ارز باید 70 درصد افزایش یابد

در حال حاضر در دولت و بانک مرکزی و شورای پول و اعتبار، بررسی وضعیت فعلی اقتصاد کشور مشاهده نمی‌شود.افزایش حقوق بازنشستگان نیز مورد درخواست همه است که باید مورد بررسی قرار بگیرد.علیرضا محجوب گفت: اگر آقایان قادر به کنترل این مساله نیستند باید حقوق را به میزان ۷۰ درصد افزایش دهند، زیرا کارگران با این درآمد نمی‌تواند زندگی کند.

نماینده مردم تهران، ری و شمیرانات ضمن تسلیت اربعین حسینی، دهه آخر ماه صفر، شهادت پیامبر اکرم و حضرت امام رضا، گفت: حوادثی که این روز‌ها در عرصه اقتصادی گذشته بسیار تاسف برانگیز است و به نظر می‌رسد سکوت در برابر آنچه درمیدان‌های ارز ،طلا و نرخ سود بانکی ‌می‌گذرد مهم‌ترین دلیل این پیش آمد است.
علی رضا محجوب در نطق میان دستور خود در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی، گفت: آمریکا وقتی تهدید به تحریم بنزین ‌می‌کرد پیش بینی نمی‌کرد که ما این مساله را خنثی کنیم، اما در حال حاضر در دولت و بانک مرکزی و شورای پول و اعتبار مذاکرات با موسسات و بررسی وضعیت فعلی اقتصاد کشور مشاهده نمی‌شود.
رییس فراکسیون کارگری مجلس تصریح کرد: یکی از راه‌های کنترل بازار این است که از متقاضیان ارز درخواست شود از تقاضای خود صرف نظر کنند، تا بتوان با کاهش تقاضا بازار را کنترل کرد.
محجوب تاکید کرد: امیدواریم سود ریالی این موضوع مسئله‌ای نباشد که مسوولین چشم خود را برای حل این بحران ببندند، که اگر این گونه باشد آتش به جان اشتغال و کشور زده‌اند.
وی با تاکید بر اینکه این مساله باعث از بین رفتن ارزش پول کشور خواهد شد، خاطر نشان کرد: آثار این مساله در زندگی کارگران، کشاورزان و صنعت گران محسوس و غیر قابل گذشت است.
این نماینده مجلس خاطر نشان کرد:‌ در این میان آنچه که تصمیم این روزی‌های دولت و شورای پول و اعتبار است و باید مورد انتقاد قرار بگیرد افزایش سود بانکی است.
وی تاکید کرد: مگر ‌می‌شود با افزایش چند درصد سود بانکی این مسیر را کنترل کرد، این مسائل درمان موقتی است.
محجوب گفت: بازار میدانی است برای پر شدن جیب‌هایی که به دنبال منافع خود بوده و جمع آوری سود‌هایشان تمام شدنی نیست.
وی با اشاره به اینکه تاثیر افزایش سود بانکی بر اشتغال منفی است و اشتغال را کاهش ‌می‌دهد، گفت: نا‌بسامانی بازار ارز اولین بلا را به جان بازار اشتغال آورد و افزایش سود بانکی بلای دیگر است، زیرا بلای سوم و کاهش ارزش پول را به دنبال خواهد داشت و این مسئله کارگران را تحت فشار مضاعف قرار می‌دهد.
محجوب تاکید کرد: امیدواریم دولت و مجلس در این باره بیشتر فعالیت کنند.
وی درباره افزایش دستمزد سال آینده گفت: اگر آقایان قادر به کنترل این مساله نیستند باید حقوق را به میزان ۷۰ درصد افزایش دهند، زیرا کارگران با این درآمد نمی‌تواند زندگی کند.
رییس فراکسیون کارگری مجلس در بخش دیگری از نطق خود ضمن تذکر به سازمان نوسازی، گفت: همیشه بنا بر این بوده که در شروع کار ۵۰ درصد هزینه را در ابتدا کارفرما بدهد و بقیه در مدت انجام پروژه تهیه شود و گفتن این جمله که باید اول دولت تامین اعتبار کند درست نیست.
وی همچنین تاکید کرد: افزایش حقوق بازنشستگان نیز مورد درخواست همه است که باید مورد بررسی قرار بگیرد.
منبع ایلینا
Advertisements

درباره مازیار بذرافکن
. شهریار ایازی . مازیار بذرافکن

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: