خواست وزارت کشور:روحانیون ایران موظف شدند به مردم تاکید کنند امکان تقلب در انتخابات وجود ندارد

با خواست وزارت کشور جمهوری اسلامی ایران، روحانیون و مبلغان حوزه علمیه موظف شده اند در سخنرانی های خود برای مردم تاکید کنند که امکان تقلب در انتخابات وجود ندارد.
به نظر می رسد این اقدام وزارت کشور به دلیل بیم از کاهش چشمگیر مشارکت مردم در انتخابات صورت می گیرد. اعلام نتایج انتخابات ریاست جمهوری گذشته، اعتراض های گسترده ای در پی داشت. اصلاح طلبان حکومت را متهم به تقلب گسترده و سازماندهی شده در انتخابات برای به ریاست جمهوری رساندن محمود احمدی نژاد می کنند. این اعتراض ها با سرکوب نیروهای امنیتی روبرو شد که حاصل آن ده ها کشته در خیابان ها و بازداشت گاه ها و زندانی شدن صدها نفر از معترضان بود.
اکنون نیز احزاب عمده اصلاح طلب و بسیاری از شخصیت های این جناح، انتخابات آینده مجلس شورا را به دلیل مناسب نبودن شرایط برای برگزاری انتخابات سالم و آزاد تحریم کرده اند.
به گزارش خبرگزاری «رسا» وابسته به حوزه علمیه قم صولت مرتضوی٬ رئیس ستاد انتخابات کشور با سفر به شهر قم از روحانیون و مبلغان حوزه خواست در سخنرانی‌های خود به مردم توضیح دهند که امکان تقلب در انتخابات وجود ندارد.


بنا بر این گزارش مرتضوی این درخواست را روز سه‌شنبه 10-1-2012 در «همایش علمی کاربردی تبلیغ ویژه مبلغان دهه آخر صفر» مطرح کرده است.
رئیس ستاد انتخابات کشور در سخنرانی خود خطاب به روحانیون گفته است: «ساز و کار انتخابات در ایران به شکلی طراحی شده است که احدی امکان دخالت در سرنوشت انتخابات را ندارد و روحانیون باید این مسئله را با مردم در میان بگذارند.»
او با اشاره به تحریم انتخابات از سوی جریان های اصلاح طلب اظهار داشت: «کم‌رونقی حضور مردم در انتخابات مهم‌ترین استراتژی دشمن است» و تاکدی کرد: «حضور حداکثری مردم در انتخابات از اهمیت فوق‌العاده‌ای برخوردار است.»
پیش از این علی سعیدی٬ نماینده آیت الله علی خامنه ای رهبر جمهوری اسلامی ایران در سپاه پاسداران گفت که براساس نظرسنجی‌ها نرخ مشارکت مردم در انتخابات آینده 60 تا 65 درصد خواهد بود.

منبع العربیه

Advertisements

درباره مازیار بذرافکن
. شهریار ایازی . مازیار بذرافکن

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: