تأتری با مضمون و به ياد فرزاد کمانگر

 بيست و هشتم آذرماه يک گروه تأتر در شهر زاخو واقع در اقليم کردستان عراق زندگی نامه‌ی «فرزاد کمانگر» را بر روی صحنه‌ی خواهد بُرد.
گروه تأتر «ميترا» با جمع‌آوری تصاوير، اسناد و نامه‌های اين معلم اعدام شده‌ی کُرد نمايشی تحت عنوان «غروب ستارها، مژده‌ی طلوع خورشيد است» بر روی صحنه‌ی نمايش خواهند داد.
«راوو شريف» هنرمند و بازيگر اصلی تئاتر مذکور به آژانس خبررسانی کُردپا گفته است : ما به عنوان گروه ميترا که يک گروه ملی و از تعدادی هنرمند جوان تشکيل شده است خواستار بزرگداشت فرزاد کمانگر و اهداف و آرمان‌های اين معلم شهيد هستيم و در اين ارتباط اقدام به برگزاری تئاتر در شهرها و مناطق مختلف کُردستان جهت معرفی بيشتر و بهتر فرزاد نموده‌ايم.

به گفته راوو شريف، مدت زمان اين نمايشنامه پنجاه دقيقه بوده و دو بازيگر به ايفای نقش مي‌پردازند که خودم نقش فرزاد و «بيوار اکرم» در نقش روح فرزاد کمانگر در روز دوشنبه بيست و هشتم آذرماه به اجرای نمايش خواهيم پرداخت.
نمايشنامه‌ی غروب ستاره‌ها، مژده‌ی طلوع خورشيد است به کارگردانی و سناريوی «کاوان کرم» نوشته شده که فارغ التحصيل بخش تئاتر جمعيت هنرهای زيبای شهرستان دهوک در اقليم کردستان عراق است.
فرزاد کمانگر در سال 1386 به اتهام فعاليت سياسی بازداشت و در روز نوزدهم ارديبهشت سال گذشته به همراه 4 فعال ديگر کُرد در زندان اوين تهران اعدام شد.

منبع:کردپا

Advertisements

درباره مازیار بذرافکن
. شهریار ایازی . مازیار بذرافکن

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: