علی اکبر صالحی: نقشه راهی برای عبور از گردنه ها تدوین کرده ایم!

وزیر خارجه ایران، آقای علی اکبر صالحی می گوید که جمهوری اسلامی خود را برای مقابله با «بدترین سناریوها» در زمینه تحریم ها بین المللی آماده کرده است.

او در سخنانی، ضمن آنکه مدعی شد جمهوری اسلامی از اعمال تحریم های جدید نگران نیست، افزوده گفت: «ما برای مقابله با بدترین سناریوها آماده شده ایم و از پیش، نقشه راهی برای عبور از گردنه ها تدوین کرده ایم».

صالحی که با خبرگزاری رسمی جمهوری اسلامی، «ایرنا» سخن می گفت، توضیح بیشتری درباره این «نقشه راه» نداد.

ولی وی همزمان با آنکه مدعی شد از تحریم های جدید نگران نیست، به این موضوع اذعان داشت که تحریم های بین المللی علیه حکومت ایران، تا کنون نیز آثار مخرب خود را بر اقتصاد کشور بر جا گذاشته است.

در حالی که مقامات رسمی ایران مدعی هستند که تحریم ها هیچ تأثیری بر اقتصاد رژیم نداشته است، و حتی آقای محمدرضا رحیمی، معاون اول احمدی نژاد امروز در سخنانی ادعا کرد که تحریم کنندگان به زودی «به دست بوسی» جمهوری اسلامی خواهند آمد، روزنامه «شرق»؛ چاپ تهران، در دو مقاله شماره های پنجشنبه و امروز خود، به مقامات هشدار داد که زمان «انکار» تأثیرگذاری تحریم ها گذشته و لازم است که آنها با «واقعیت» روبرو شوند.

خبرگزاری نیمه رسمی «مهر» نیز هفته گذشته گزارش داده بود که دولت احمدی نژاد، با توجه به احتمال تحریم نفت ایران که درآمدهای رژیم را به شدت کاهش خواهد داد، یک «بودجه سایه» برای سال آینده خورشیدی تنظیم کرده است.

Advertisements

درباره مازیار بذرافکن
. شهریار ایازی . مازیار بذرافکن

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: