جاسوسی تاجر آلمانی برای ایران

به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری آلمان، «هارلد رانگه‌» دادستان کل آلمان در دادگاه «کارلسروهه» در جمع خبرنگاران مدعی شد: دادستانان آلمانی تحقیقاتی را در خصوص اتهاماتی درباره توطئه ایران برای حمله به پایگاه‌های آمریکا در خاک آلمان آغاز کرده‌اند.

بنا بر این گزارش، دادستان کل آلمان به پرونده‌ای اشاره می‌کرد که به منظور بررسی جرایم یک تاجر آلمانی دستگیر شده به اتهام جاسوسی به جریان افتاده است.روزنامه «بیلد» آلمان گزارشی را منتشر کرده است در خصوص دستگیری یک تاجر آلمانی به اتهام جاسوسی که بنا به ادعای این روزنامه گفته می‌شود این فرد به طور محرمانه با دیپلمات‌های ایرانی در برلین دیدار داشته است.این روزنامه آلمانی همچنین مدعی شده است: عوامل ایران در حال آماده شدن برای حمله به پایگاه‌های هوایی آمریکا در آلمان در صورت حمله آمریکا به ایران هستند.

رانگه که از ۱۷ نوامبر گذشته دادستانی کل فدرال آلمان را عهده‌دار شده است در ادامه این کنفرانس مطبوعاتی اعلام کرد: کاملا صحت دارد که تحقیقاتی درباره موضوع مطرح شده در این روزنامه آغاز شده است.
«ژرک زیرکه» رئیس پلیس فدرال آلمان نیز گفت: ما در حال انجام تحقیقات هستیم اما به طور همزمان نیز نمی‌توانیم این موضوع را رد کنیم که خطری جدی وجود دارد.

Advertisements

درباره مازیار بذرافکن
. شهریار ایازی . مازیار بذرافکن

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: