اتحادیه اروپا ۱۸۰ فرد و شرکت ایرانی را مشمول تحریم کرد

کشورهای اتحاديه اروپا ، درباره هدف گيری منابع نفتی ايران و يا مسدود کردن دارايی های بانک مرکزی اين کشور نظرات مشابهی ندارند. پيش از اين ويليام هيگ وزير امور خارجه بريتانيا ابراز اميدواری کرده بود که تحريمهای اتحاديه اروپا بتواند به تاثيرات جدی بر اقتصاد ايران بينجامد. تحريمهای تازه اتحاديه اروپا عليه ايران پس از بحرانی صورت می گيرد که بر اثر حمله به سفارت بريتانيا در تهران ميان بريتانيا و اعضای اتحاديه اروپا با ايران در گرفته است.ویلیام هیگ، وزیر امور خارجه بریتانیا تأکید کرده است که تحریم های امروز مربوط به برنامه اتمی ایران است و ربطی به حمله به سفارت ندارد.

به گزارش آخرین نیوز ، وزرای خارجه اتحاديه اروپا در نشست روز پنجشنبه خود بر سر افزودن بيش از يکصد و هشتاد نام حقيقی و حقوقی ايرانی (شامل شرکتهای تجاری و مسوولان نظام) به فهرست تحريمهای خود ، به توافق رسيد.

به نوشته خبرگزاریهای غربی اين تحريمها به دليل انصراف تهران از مذاکره با جامعه جهانی درباره برنامه هسته ای صورت می گيرد. در عين حال، نشست وزرا در بروکسل ، درباره ادامه بررسی برای تحريمهای بيشتر، عليه منابع انرژی ايران نيز به توافق رسيدند.

این در حالی است که کشورهای اتحاديه اروپا ، درباره هدف گيری منابع نفتی ايران و يا مسدود کردن دارايی های بانک مرکزی اين کشور نظرات مشابهی ندارند. پيش از اين ويليام هيگ وزير امور خارجه بريتانيا ابراز اميدواری کرده بود که تحريمهای اتحاديه اروپا بتواند به تاثيرات جدی بر اقتصاد ايران بينجامد. تحريمهای تازه اتحاديه اروپا عليه ايران پس از بحرانی صورت می گيرد که بر اثر حمله به سفارت بريتانيا در تهران ميان بريتانيا و اعضای اتحاديه اروپا با ايران در گرفته است.

وزرای حاضر در نشست بروکسل همچنین توافق کرده اند که گفت و گو در مورد اعمال تحریم علیه بخش های مالی، حمل و نقل و انرژی ایران را ادامه دهند.پیش تر دولت های فرانسه و بریتانیا اعلام کرده بودند که پیشنهاد تحریم خرید نفت از ایران را در این نشست مطرح خواهند کرد.

بی‌بی‌سی می گوید که حملات دو روز پیش به سفارتخانه و اقامتگاه دیپلمات های بریتانیا در تهران تأثیر ناخوشایندی بر حاضران در نشست داشته است.با این حال ویلیام هیگ، وزیر امور خارجه بریتانیا تأکید کرده است که تحریم های امروز مربوط به برنامه اتمی ایران است و ربطی به حمله به سفارت ندارد.

اتحادیه اروپا می گوید افرادی شامل تحریم های تازه شده اند که با برنامه اتمی این کشور ارتباط دارند یا قطعنامه های شورای امنیت را نقض کرده اند.این اتحادیه همچنین شرکت هایی را مشمول تحریم های تازه کرده است که از جمله با شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران و سپاه پاسداران این کشور ارتباط داشته اند.

وزرای امور خارجه کشورهای اتحادیه اروپا از ایران خواسته اند که به مذاکره معنادار در مورد برنامه اتمی خود بازگردد.در پی انتشار گزارش تازه یوکیا آمانو، مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی موج تازه ای از تشدید تحریم ها علیه ایران آغاز شد.از جمله دولت آمریکا صنعت پتروشیمی ایران را تحریم کرد و دولت بریتانیا بانک مرکزی ایران را مشمول تحریم قرار داد.

Advertisements

درباره مازیار بذرافکن
. شهریار ایازی . مازیار بذرافکن

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: