یازده نفر 11 در شیراز اعدام شدند

مهر: با تائید دادستان کل کشور و موافقت ریاست قوه قضائیه، حکم اعدام 11 نفر از متهمان قاچاق مواد مخدر در شیراز به مرحله اجرا در آمد.

احکام این متهمان پیش از تأیید دادستانی کل کشور در دادگاه انقلاب اسلامی شهرستانهای شیراز، آباده، داراب و نی ریز صادر شده بود که پس از اجرای تشریفات قضایی با دستور دادستان عمومی و انقلاب اسلامی مرکز استان در محل زندان عادل آباد شیراز طی هفته جاری اجرا شد.

متهمان پرونده های مذکور در فاصله سالهای 87 تا 89 اقدام به نگهداری و حمل و ترانزیت انواع مواد مخدر از جمله تریاک، هروئین، کراک و مرفین به صورت عمده کرده بودند.

پرونده عفو این متهمان پیش از تأئید دادستان کل کشور برای اجرای حکم توسط کمیسیون عفو قوه قضائیه رد شده بود.

استان فارس یکی از استانهای مهم کشور در امر مبارزه با مواد مخدر است که میزان کشفیات انواع مواد مخدر در این استان سالانه بالغ بر 60 تن است.

دادستان عمومی و انقلاب شیراز نیز در این خصوص گفت: اجرای این احکام در راستای سیاستهای کلی دستگاه قضایی و تاکیدات ریاست قوه قضائیه در برخورد قاطع و سریع با سودگران مرگ است.

علی القاصی افزود: دستگاه قضایی در برابر شرارت، قتل، آدم ربایی، قاچاق مواد مخدر و فعالیتهایی که نظم عمومی را به هم بزند با قاطعیت و بدون هیچ اغماضی بر خورد خواهد کرد.

وی همچنین از دستگیری یک باند سرقت مسلحانه که طی سالهای قبل اقدام به سرقت مسلحانه از طلافروشی ها و بانکهای شیراز و اصفهان کرده بودند، خبر داد و اظهار داشت: این اقدام با دستورات و پیگیریهای مداوم دستگاه قضایی استان توسط عوامل نیروی انتظامی صورت گرفت.

دادستان شیراز در این خصوص اعلام کرد: با پیگیریهای ریاست کل دادگستری فارس و هماهنگی به عمل آمده از سوی دادستانی شیراز با مراجع انتظامی سه نفر از اعضای این باند که در سالهای گذشته اقدام به سرقت از بانکها و طلافروشی های شیراز کرده و در دو مورد نیز اقدام به بزه مشابه در اصفهان کرده بودند، دستگیر و بلافاصله برای انجام تحقیقات فنی و پلیسی و تکمیل پرونده در اختیار اداره آگاهی استان قرار گرفتند.

القاصی مهر در خصوص دستگیری اعضای این باند گفت: سارقان پس از سرقت 8.5کیلوگرم طلا از یک باب مغازه طلافروشی در بخش بیضا توسط نیروی انتظامی و با اجرای گشت مهار دستگیر شدند. این در حالی است که این باند سرقت مسلحانه پیش از این با انجام چند فقره سرقت مسلحانه در شیراز و اصفهان که منجر به قتل یک نفر نیزشده بود تحت پیگرد قرار داشتند.

دادستان عمومی و انقلاب شیراز در انتها حضور به موقع ماموران نیروی انتضامی در بیضاء و اجرای صحیح گشت مهار وتحقیقات اداره آگاهی استان و همچنین پیگیری سریع اداره جنایی آگاهی که منجر به دستگیری متهمان مذکور شد را در خور تحسین و قابل تقدیر خواند.

Advertisements

درباره مازیار بذرافکن
. شهریار ایازی . مازیار بذرافکن

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: