واردات مرغ به کشور ممنوع شد

وزیر جهاد کشاورزی از کاهش واردات گوشت قرمز از حدود 190 تا 200 هزار تن در سال گذشته به 100 هزار تن در سال جاری خبر داد.

به گزارش ایسنا، دکتر صادق خلیلیان در حاشیه افتتاح کارخانه خوراک طیور بیهق سبزوار در جمع خبرنگاران، افزود: تامین نیاز کشور از طریق پرواربندی از دلایل کاهش واردات گوشت قرمز به کشور بوده است.

وی نیاز مصرفی کشور را در زمینه گوشت قرمز یک میلیون تن دانست و با بیان اینکه سال گذشته حداقل 900 هزار تن را تامین کردیم، اظهار کرد: امسال تا میزان 950 هزار تن از مصرف گوشت قرمز کشور را تامین کرده‎ایم تا بتوانیم واردات گوشت قرمز را در سال آینده کاهش بدهیم.

وی درباره گوشت مرغ نیز با بیان اینکه هم اکنون شرایط تولید مرغ نسبت به ماه‌های گذشته بهتر شده است، به افزایش قیمت خرید در این خصوص اشاره کرد.

وزیر جهاد کشاورزی با تاکید بر اینکه ورود مرغ را ممنوع کرده‌ایم، تصریح کرد: اعلام می‌کنیم که ورود هر نوع مرغ از خارج به کشور ممنوع است.

وی درباره واگذاری پشتیبانی امور دام در بحث تنظیم بازار مواد پروتئینی به وزارتخانه دیگری غیر از وزارت جهاد کشاورزی، تصریح کرد: این موضوع به مجلس داده شده است تا پشتیبانی امور دام به وزارت جهاد کشاورزی برگردانده شود و پس از تصویب براساس وظیفه عمل می‌کنیم.

وی همچنین درباره قنوات و اختصاص تسهیلات به این بخش، از پرداخت 85 درصد هزینه‌ها توسط دولت به صورت بلاعوض خبر داد و یادآور شد: امسال اعتبارات ویژه‌ای برای قنوات اختصاص دادیم که این اعتبارات تاکنون سابقه نداشته است.

خلیلیان درباره توسعه مکانیزاسیون در بخش کشاورزی به طرح تعویض تراکتورها و کمباین‌های فرسوده در چارچوب طرح هدفمندی یارانه‌ها و توسعه کشاورزی حفاظتی پرداخت و رسیدن به 3 میلیون هکتار ظرف 5 سال را برنامه تنظیم شده برای کشاورزی حفاظتی عنوان کرد.

وی با بیان اینکه در توسعه کشاورزی حفاظتی، ماشین‌آلات و اداواتی در اختیار کشاروزان قرار می‌دهیم که نیاز به تردد بیش از حد در زمین توسط کشاورز برای کشت و کار نداشته باشد، بیان کرد: تعویض یک تراکتور علاوه بر کاهش تردد در زمین باعث کاهش انرژی در واحد سطح، کشت مکانیزه، افزایش تولید و کاهش هزینه تولید می‌شود.

Advertisements

درباره مازیار بذرافکن
. شهریار ایازی . مازیار بذرافکن

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: