روزنامه اعتماد توقيف شد

ایلنا:روزنامه اعتماد با حكم هيات نظارت بر مطبوعات توقيف شد.
بهروز بهزادي،سردبير اعتماد در گفت‌و گو با خبرنگار ايلنا با اعلام اين خبر افزود: بر اساس نامه‌اي كه هيات نظارت بر مطبوعات براي ما ارسال كرده است اين هيات در جلسه‌اي مورخ 10.12.88 گزارش تخلف روزنامه اعتماد را بررسي و اعلام كرده است كه اين روزنامه بر اساس قانون 6 مطبوعات دچار تخلف شده است و اين هيات ضمن توقيف روزنامه مراتب را به مرجع صلاحيت‌دار يعني معاونت دادستاني عمومي تهران ارجاع داده است.
بهزادي با اشاره به وضعيت فعلي روزنامه گفت: بر اساس اين حكم روزنامه اعتماد از فردا منتشر نمي‌شود و قرار است جلسه‌اي را با الياس حضرتي برگزار كنيم تا وضعيت روزنامه بررسي شود.
گفتني است در تصميم ديگري از سوي هيات نظارت بر مطبوعات هفته‌نامه” ايراندخت“ به صاحب امتيازي مجمع اسلامي بانوان لغو امتياز شد.
در ماده 6 قانون مطبوعات‌ آمده است:
نشريات جز درمورد اخلال به مباني و احكام اسلام و حقوق عمومي و خصوصي كه دراين فصل مشخص مي شوند آزادند:


1. نشر مطالب الحادي و مخالف موازين اسلامي و ترويج مطالبي كه به اساس جمهوري اسلامي لطمه وارد كند.
2. اشاعه فحشا ومنكرات و انتشار عكس ها و تصاوير و مطالب خلاف عفت عمومي.
3. تبليغ و ترويج اسراف و تبذير.
4. ايجاد اختلاف مابين اقشار جامعه، به ويژه ازطريق طرح مسائل نژادي و قومي.
5. تحريص و تشويق افراد و گروهها به ارتكاب اعمالي عليه امنيت، حيثيت و منافع جمهوري اسلامي ايران در داخل يا خارج .
6. فاش نمودن وانتشار اسناد و دستورها و مسايل محرمانه، اسرار نيروهاي مسلح جمهوري اسلامي، نقشه و استحكامات نظامي، انتشار مذاكرات غيرعلني مجلس شوراي اسلامي ومحاكم غيرعلني دادگستري و تحقيقات مراجع قضايي بدون مجوز قانوني.
7. اهانت به دين مبين اسلام و مقدسات آن و همچنين اهانت به مقام معظم رهبري و مراجع مسلم تقليد.
8. افترابه مقامات، نهادها، ارگانها و هريك از افراد كشور و توهين به اشخاص حقيقي و حقوقي كه حرمت شرعي دارند، اگر چه از طريق انتشار عكس يا كاريكاتور باشد.
9. سرقتهاي ادبي و همچنين نقل مطالب از مطبوعات و احزاب و گروههاي منحرف و مخالف اسلام( داخلي و خارجي) بنحوي كه تبليغ از آنها باشد.(حدود موارد فوق را آيين نامه مشخص مي كند)
تبصره ـ سرقت ادبي عبارت است از نسبت دادن عمدي تمام يا بخش قابل توجهي از آثار و نوشته هاي ديگران به خود يا غير، ولو بصورت ترجمه.
10. استفاده ابزاري از افراد (اعم از زن و مرد) درتصاوير ومحتوا، تحقير و توهين به جنس زن، تبليغ تشريفات وتجملات نامشروع و غيرقانوني، طرح مطالب موجب تضاد ميان زن و مرد از طريق دفاع غير شرعي از حقوق آنان.
تبصره ـ متخلف از موارد مندرج دراين ماده مستوجب مجازاتهاي مقرر درماده 698 قانون مجازات اسلامي خواهد بود و درصورت اصرار مستوجب تشديد مجازات و لغو پروانه مي باشد.
11. پخش شايعات و مطالب خلاف واقع ويا تحريف مطالب ديگران.
12. انتشار مطلب عليه اصول قانون اساسي.

Advertisements

درباره مازیار بذرافکن
. شهریار ایازی . مازیار بذرافکن

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: