انتقاد همسر احمدی‌نژاد از وضعیت حجاب

همسر رئیس جمهور با تاكید بر گسترش فرهنگ حجاب و عفاف گفت: روند حجاب و عفاف در كشور طبیعی نیست.
به گزارش فارس از بیرجند، اعظم السادات فراهی پیش از ظهر امروز در نشست مشاوران و رابطان بانوان دستگاه‌های اجرایی خراسان جنوبی، زنان خراسان جنوبی را زنانی متعهد و دلسوز توصیف كرد و اظهار داشت: زنان این استان تا كنون در عرصه‌های مختلف فرهنگی و اجتماعی افتخارات زیادی را آفریدند.
وی با بیان اینكه تغییر در متون رشته‌های علوم انسانی یكی از خواسته‌های مقام معظم رهبری است، افزود: متون رشته‌های علوم انسانی باید بر طبق فرهنگ و اصول دینی اسلام تغییر پیدا كند.
همسر رئیس جمهور از تدوین دو بسته اصلی در شورای عالی انقلاب كشور خبر داد و اظهار داشت: یكی از این بسته‌ها برنامه جامع علمی كشور است كه به اتمام رسیده است و در این غالب سیاست‌های كلی مشخص شده و باید وزراتخانه‌ها برنامه‌های خود را برای اجرای شدن این بسته‌ها ارائه كنند.
وی شرایط داشتن جامعه ایده‌آل را گسترش فرهنگ حجاب و عفاف عنوان كرد و گفت: زنان جامعه ما می‌توانند با حفظ موازین اسلام در برنامه‌های كلان كشور شركت كنند.
فراهی ادامه داد: عفاف در جامعه ما وجود دارد چراكه فرزندان ما در این جامعه رشد پیدا كرده‌اند و در معرض تربیت اسلامی بوده‌اند و باید این مسائل گسترش بیشتری پیدا كند.
وی اظهار داشت: پیش از انقلاب حفظ حجاب و عفاف با ارتباط محكم خانواده و فرزند محقق می‌شد و این مفاهیم اسلامی را منتقل می‌كردند ولی با پیروزی انقلاب اسلامی حاكمیت نیز برای انتقال این مفاهیم اسلامی وارد شد و تحولی در این ارتباط به وجود آمد.
همسر رئیس جمهور با اشاره به برنامه‌های كلان صورت گرفته در حوزه زنان گفت: یكی از این برنامه‌ها طرح جامع سلامت زنان است كه برنامه‌های زیادی در این بخش پیش‌بینی شده است.
فراهی حجاب را نماد اصلی زنان مسلمان عنوان كرد و افزود: كشورهای غربی از این نماد وحشت دارند و برای همین در برخی از كشورهای از جمله فرانسه قانون منع حجاب تصویب شده است.

Advertisements

درباره مازیار بذرافکن
. شهریار ایازی . مازیار بذرافکن

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: