گسترش حضور نظامی آمریکا در خلیج فارس و مقابله احتمالی با حکومت اسلامی ایران

خبرگزاری های جهان و از جمله خبرگزاری فرانسه از گسترش حضور نظامی ایالات متحده در خلیج فارس خبر دادند و نوشتند: دولت آمریکا در آستانه بیرون بردن نیروهای خود از عراق، سرگرم گسترش حضور نظامی خود در خلیج فارس است و هدف از این اقدام پشتیبانی از ثبات عراق و مقابله احتمالی با حکومت اسلامی ایران می باشد.

به موجب این گزارش ها، ایالات متحده قصد دارد همکاری های نظامی با کشورهای عرب و به ویژه شورای همکاری خلیج فارس را گسترش بخشد.

قرار است نیروهای آمریکایی در پایان سال جاری میلادی به طور کامل از عراق خارج شوند و دولت واشنگتن از هم اکنون برای استقرار نیروهای جدید نظامی در کویت مذاکراتی را با مقامات آن کشور آغاز کرده است.

نیروهای آمریکایی  در سال 1991 به هنگام جنگ عراق با کویت در آن امیرنشین مستقر شدند که امروز نیز همچنان در آنجا باقی مانده اند و قرار است بر شمار آنها افزوده شود و افزون بر این، ایالات متحده ناوگان نظامی خود را در آب های خلیج فارس زیادتر کند و با شش کشور عضو شورای همکاری خلیج فارس همکاری نظامی بیشتری داشته باشد.

هفته گذشته وزیران دفاع و خارجه آمریکا به جمهوری اسلامی ایران هشدار داد که مبادا دچار اشتباه محاسباتی شود و خروج نیروهای آمریکا را از عراق به منزله خروج از کل منطقه تلقی کند چرا که امنیت کشورهای متحد آمریکا در خلیج فارس برای دولت واشنگتن اهمیتی ویژه دارد. 

Advertisements

درباره مازیار بذرافکن
. شهریار ایازی . مازیار بذرافکن

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: