هفتادو سه تن از نمایندگان مجلس خواهان استیضاح احمدی نژاد هستند

با مطرح شدن درخواست استعفای علی مطهری از مجلس، به دنبال جلوگیری از استیضاح عملکرد دولت احمدی نژاد، او گفت که اگر این استیضاح انجام گیرد، او نیز کناره گیری خود را باطل می کند.

در جلسه امروز مجلس، مسأله اعلام استعفای علی مطهری و همچنین قضیه اختلاس سه هزار میلیارد تومانی مطرح شد و شماری از نمایندگان درباره آن سخن گفتند.

مطهری از آن جهت اعلام کناره گیری کرده بود که هیئت مدیره مجلس اجازه نمی داد پرسش های او از احمدی نژاد در مورد ناتوانی های دولتش، در مجلس مطرح گردد.

ولی امروز اعلام شد که دستکم 73 نفر از نمایندگان مجلس طرح سئوال از احمدی نژاد را امضاء کرده اند و متن آن به طور رسمی به نایب رییس مجلس محمد رضا باهنر ارائه گردید.

گفته می شود که این استیضاح به جای آن که درجلسه علنی مجلس مطرح گردد، به توصیه هیئت رییسه مجلس به کمیسیون ها فرستاده خواهد شد تا سروصدای تبلیغاتی به راه نیفتد.

در این میان علی مطهری اعلام کرد که اکنون با رسیدن شمار امضاها به 73 نماینده، اگر مجلس طرح سئوال از احمدی نژاد را به اجرا گذارد، او استعفای خود را پس می گیرد – و بنابراین، درخواست کرد که طرح استعفای او، به جای امروز، در جلسه چهارشنبه (سه روز دیگر) انجام گیرد.

لاریجانی این درخواست را پذیرفت.

مطهری از آن رو اعلام کناره گیری کرده بود که هیئت رییس مجلس حاضر نشده بود طرح سئوال از احمدی نژاد را در دستور کار خود قرار دهد.

ولی امروز مطهری تأکید کرد که تا روز چهارشنبه برای مطرح شدن پرسش های خود در انتظار می ماند.

نماینده بجنورد در مجلس، موسی الرضا ثروتی نیز در جلسه امروز شکایت کرد که بیش از

دو سال است هیئت رییس مجلس از مطرح شد پرسش های نمایندگان از وزیران کابینه احمدی نژاد جلوگیری می کند.

داریوش قنبری نماینده ایلام نیز از این که شش ماه پیش پرسشی را از وزیران ارائه داده که هنوز مطرح نگردیده است به شدت گله کرد و گفت: اگر روال به همین شکل باشد، همه باید به دنبال استعفاء از نمایندگی مجلس باشیم.

علی لاریجانی رییس مجلس این سخنان را جدی گرفت و گفت: آقای قنبری به فکر قلب ما نیز باشید! 

Advertisements

درباره مازیار بذرافکن
. شهریار ایازی . مازیار بذرافکن

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: