خمینی دستور اعدام مخالفان نظام را میداد اما آنها اکنون فقط زندانی میشوند

علی خامنه ای رهبر جمهوری اسلامی ایران در پاسخ به اعتراض یکی از مراجع تقلید قم به سرکوب اعتراض های پس از انتخابات گفته است که خمینی بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران دستور اعدام مخالفان نظام را می داد اما او تنها آن ها را زندانی می کند. به گزارش سایت «جرس»  موسوی اردبیلی از مراجع تقلید قم چند ماه پس از انتخابات ریاست جمهوری ایران که به اعتراضات مردمی و سرکوب شدید معترضان از سوی نیروهای حکومتی منجر شد به دیدار آیت الله خامنه ای رفته است.

بنا بر این گزارش، موسوی اردبیلی در این دیدار خواستار آزادی زندانیان سیاسی شده اما خامنه ای در پاسخ این مرجع تقلید که با ویلچر به دیدار وی رفته بود جواب میدهد:  «شما در زمان  خمینی  رئیس شورای عالی قضائی بودید و من رئیس جمهور. در آن زمان که متولی قوه قضائیه شما بودید به دستور خمینی مخالفان نظام اعدام می شدند. اکنون من دستور نداده ام مخالفان نظام را اعدام کنند، آنها را فقط زندانی کرده اند، حالا شما به این هم اعتراض می کنید؟»پیش از این هم  خامنه ای سخنان مشابه ای را در پاسخ به اعتراض محمد خاتمی به سرکوب معترضان بیان کرده بود.

به گزارش همین منبع تلقی محافل سیاسی تهران و قم از پخش اینگونه مطالب از سوی منتسبان رهبری این است که از یک سو وی می خواهد سعه صدر خود را در مقایسه با بنیانگذار جمهوری اسلامی نشان دهد و به منتقدانش بفهماند که اگرچه می توانسته ایشان را اعدام کند اما بزرگواری کرده فقط سرکوب و زندانی کرده است، همچنین جریان وفادار به رهبر پیشین که از جنبش سبز حمایت می کنند به این شکل تحت فشار قرار گیرند.

Advertisements

درباره مازیار بذرافکن
. شهریار ایازی . مازیار بذرافکن

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: