توقیف نامه ارسالی امامان جماعت بوکان به قوه قضاییه از سوی وزارت اطلاعات

نامه ای که جمعی از امامان جماعت مساجد شهر بوکان با خواست آزادی تنی چند از فعالان مذهبی این شهر به مسئولان قوه قضاییه ارسال کرده بودند توسط وزارت اطلاعات اورمیه ضبط شد. بنا به گزارش هرانا امام جمعه شهر بوکان و جمعی از امامان جماعت مساجد آن شهر طی نامهای به رییس قوه قضاییه و مسئولان نظام، خواستار آزادی شش مبلغ مذهبی کرد زبان شهر بوکان شدند.

عبدالرحمن خلیفه زاده امام جمعه شهر بوکان، ابراهیم صوفی زاده، حسین عزیزی، عبدالرحمن عبدالله اسعدی، محمد محمودی، رسول چراغی، سید احمد حسینی و جمعی دیگر با ارسال این نامه اظهار داشته اند که این شش تن مبلغ شهرشان نه تنها خللی در امنیت شهر ایجاد نکرده اند بلکه عامل تشویق جوانان و جذب آنها به مساجد شهر بوکان بوده اند. اما این نامه اعتراضی پیش از رسیدن به مقامات قضایی توسط وزارت اطلاعات اورمیه توقیف شده است. پیش از این نیز وزارت اطلاعات با انتقال این شش تن مبلغ مذهبی بوکانی به اسامی ماموستا محمد برائی، حسین جوادی، عثمان احسنی، عبدالله خسروزاده، هیمن محمود تختی، حسام محمدی که در مجموع به سی و هشت سال زندان توسط شعبه  28دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی مقیسه محکوم شدهاند مخالفت کرده بود.

لازم به توضیح است این شهروندان بوکانی از خرداد 88 در سلولهای انفرادی وزارت اطلاعات شهرستان بوکان و ارومیه و بندهای امنیتی زندان اوین بودند و مدتها توسط نیروهای اطلاعاتی-امنیتی اورمیه و تهران برای اعتراف تحت فشار قرار داشته اند و در نهایت در پاییز سال گذشته پس از صدور حکم به بند 350 زندان اوین و از آنجا به بند دو زندان رجایی شهر کرج منتقل شده و اکنون دور از شهر و خانواده و در تبعید به سر میبرند.

Advertisements

درباره مازیار بذرافکن
. شهریار ایازی . مازیار بذرافکن

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: