امامی کاشانی: ما سرنگون نمی شویم چون «دموکراتیک» هستیم!

امام جمعه موقت تهران، شیخ محمد امامی کاشانی بی آن که به صراحت به رویدادهای لیبی و یا درگیری خونین در سوریه اشاره کند، ادعا کرد که چنین وقایعی در حکومت اسلامی ایران روی نخواهد داد، زیرا به گفته او «نظام اسلامی ایران نظامی جوان است و در مهندسی آن انعطاف پذیری وجود دارد».

او گفت: آنچه که مردم تشخیص دهند و به آن رأی دهند در چارچوب نظام کنونی وجود دارد.

این سخنان امامی کاشانی، واکنشی به خیزش های مردمی در بسیاری از کشورهای عرب بود که خواهان دگرگونی های اساسی در ساختار حکومت و شیوه مدیریت کشور هستند.

او در ادامه دفاع خویش از رژیم ولایت مطلقه فقیه گفت: ولایت مطلقه فقیه آن طور نیست که برخی مخالفان بیان می کنند و آن را استبدادی می خوانند. ولایت فقیه در مواردی برای شکستن بن بست ها یک ضرورت است.

امامی کاشانی که عضو مجلس خبرگان نیز هست، در ادامه سخنانش قذافی و رژیم او را دست پرورده غرب نامید – و این در حالی است که غرب بیش از سه دهه با قذافی در نزاع بود و دخالت نظامی پیمان ناتو بود که سرنوشت قذافی را رقم زد.

امامی کاشانی در عین حال، از اتهامات تروریستی که از جانب ایالات متحده علیه حکومت ایران مطرح گردیده ابراز نگرانی کرد و توطئه قتل سفیر عربستان و انفجار سفارت های اسرائیل و عربستان را یک دروغ نامید.

از سخنان امام جمعه موقت تهران چنین برمی آید که حکومت قصد دارد امسال نیز در جریان مراسم حج در عربستان تظاهرات سیاسی موسوم به «برائت از مشرکین» برگزار کند و این در صورتی که دولت عربستان سعودی قاطعانه هشدار داده که از آن جلوگیری خواهد کرد.

Advertisements

درباره مازیار بذرافکن
. شهریار ایازی . مازیار بذرافکن

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: