حکم ۱۷ سال زندان برای آرش نجبایی ، مسعود صادقی ،جعفر گنجی

 قاضی شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب روز گذشته آرش نجبایی را به اتهام «اجتماع و تبانی به قصد برهم زدن امنیت با تشکیل و راه اندازی گروه مطالعه تاریخ» و «تبلیغ علیه نظام» به شش سال حبس محکوم کرد.

آرش نجبایی یکم اسفند سال گذشته پس از احضار به دفتر پیگیری‌های وزارت اطلاعات بازداشت شد و حدود دو ماه را در زندان اوین گذراند. وی ۲۸ ساله ساکن تهران، فارغ التحصیل رشته مهندسی صنایع از دانشگاه آزاد قزوین و کار‌شناسی ارشد مدیریت آی تی از دانشگاه علوم تحقیقات تهران است.

همچنین مسعود صادقی نیز به حکم قاضی شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب به شش سال حبس و ۷۴ ضربه شلاق محکوم شد. اتهام او «اجتماع و تبانی به قصد برهم زدن امنیت با تشکیل و راه اندازی گروه مطالعه تاریخ»، «تبلیغ علیه نظام» و «توهین به رهبری» اعلام شده است.

مسعود صادقی که به اتهام توهین به احمدی نژاد هم به ۷۴ ضربه شلاق محکوم شده، بعد از تظاهرات ۲۵ بهمن سال گذشته بازداشت شد و حدود دو ماه را در زندان گذراند.

چند روز قبل هم جعفر گنجی، دیگر هوادار نهضت آزادی، به پنج سال حبس محکوم شده بود که در مجموع احکام حبس این سه فعال سیاسی که اتهام اصلی آنها راه اندازی یک گروه مطالعه تاریخ است، به ۱۷ سال می‌رسد.

Advertisements

درباره مازیار بذرافکن
. شهریار ایازی . مازیار بذرافکن

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: