عاملان «حلقه فاطمي» احضار مي شوند

رئيس سازمان بازرسي كل كشور پس از ايراد سخنراني در دانشگاه علم و صنعت به سوالات برخي دانشجويان درباره پرونده فساد عظيم اقتصادي، بيمه ايران، مفسدان اقتصادي و موضوع انتخابات پاسخ داد.  به گزارش ايسنا، حجت‌الاسلام پورمحمدي در باره پرونده فساد اقتصادي اخير گفت: ما بايد قطعيت داشته باشيم و شما نبايد از قوه قضاييه انتظار داشته باشيد كه همانند يك سايت عمل كند. الان دادستان تهران به‌خاطر همين مسئله كه چند سايت را بسته است جزو ليست قرار گرفته است. لذا بايد شرايط را بسنجيم.

 


البته بايد واقعيت وجود داشته باشد اما، تدبير هم نبايد ناديده گرفته شود.  پورمحمدي در پاسخ به اين سوال كه عدد 3 هزار ميليارد از كجا آمد؟ گفت: رئيس بانك صادرات كه عوض شد گفت ما بررسي كرديم در همان شعبه بانك صادرات 2 هزار و 800 ميليارد تومان LC صادر كرده است. چند نماينده مجلس در مصاحبه‌هاي‌شان اين مسئله را عنوان كردند و اين مسئله به سايت‌ها رفت و روزنامه‌ها نوشتند

«پورمحمدي در رابطه با اختلاس 3 هزار ميلياردي فلان حرف را زد» در حالي كه اصلا چنين مسئله‌اي نبود. الان هم تخلف بيش از 3 هزار ميليارد تومان است ولي همه‌اش تخلف نيست، زيرا بخشي از آنها بدهي‌هاي بانكي است و هنوز هم بحث است كه آيا عنوان اتهامي اخلال در نظام اقتصادي كشور است يا اختلاس است؟
عددي كه در ابتدا عنوان شد 2 هزار و 800 ميليارد تومان بود ولي اين پرونده به پرونده 3 هزار ميلياردي مشهور شد.  يكي از دانشجويان از پرونده هزار و 200 ميلياردي و حلقه فاطمي پرسيد و همچنين به اين مطالب اشاره كرد كه رئيس سازمان بازرسي كل كشور قبلا گفته‌اند استفاده از بيت‌المال براي تبليغات انتخاباتي، اختلاس محسوب مي‌شود. آيا اين قضيه در انتخابات 88 اختلاس به حساب نمي‌آمد و به تازگي تصويب شده است؟

همچنين بزرگان دين ما مي‌گويند هيچ مصلحتي بالاتر از حق نيست، اما شما به مصلحت‌ها اشاره مي‌كنيد كه پورمحمدي در پاسخ گفت: من كه مصلحت‌انديشي را عنوان مي‌كنم يكي از مديران تندرو 30 سال گذشته انقلابم و اعتقادم اين بوده كه نبايد احتياط كرد.  وي گفت: در رابطه با استفاده از پول بيت‌المال براي انتخابات هم قانون مي‌گويد استفاده از وجوه بيت‌المال براي تبليغات انتخاباتي اختلاس است. اگر كسي در اين زمينه ادعا مي‌كند بايد سند ارايه دهد و به آن هم رسيدگي مي‌شود.
پس اصل مطلب روشن است ولي معمولا اين‌طور است كه در شور انتخابات، امكان رسيدگي نيست؛ اگر كسي كه شكايت كرده پيروز شود كه دنبال شكايتش نمي‌آيد و اگر هم شكست بخورد دوباره در همان سير رسيدگي مي‌افتد. البته قانون ايراداتي دارد و من اين ايرادات را خدمت مقام معظم رهبري هم مطرح كرده‌ام.  رئيس سازمان بازرسي كل كشور افزود:

عدد هزار و 200 ميلياردي هم نمي‌دانم از كجا آمده است. حلقه فاطمي هم مربوط به بيمه است كه دارد سير رسيدگي دادگاه را طي مي‌كند.  اين پرونده به دادگاه ارجاع شده اما اسناد آن ناقص بود و در حال حاضر اين اسناد کامل شده و افراد درآينده نزديک احضار خواهند شد.

Advertisements

درباره مازیار بذرافکن
. شهریار ایازی . مازیار بذرافکن

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: