آقای مرتضی حیدری! در مصاحبه هایتان با احمدی نژاد لااقل ظاهر را حفظ کنید

یک مصاحبه‌گر حرفه‌ای هیچ وقت برای هیچ کسی حتی اگر آن شخص رئیس‌جمهوری باشد نباید برای هر کلمه‌ای که می‌شنود سرش را به نشانه تأیید تکان بدهد، حتی اگر با همه حرفهای مصاحبه شونده موافق هم باشد .

 

دادنا: تقی دژاکام خبرنگار سابق روزنامه کیهان درباره نحوه مصاحبه مرتضی حیدری مجری سیما با رئیس‌جمهور نکاتی را مطرح کرد.

به گزارش فارس،تقی‌ دژاکام در وبلاگ شخصی خود نوشت:

آقای مرتضی حیدری

نمی‌دانم شما پیش یا در حین حضور در صدا و سیما، کلاس‌های خبرنگاری و مصاحبه را هم گذرانده بودید یا نه. اما جسارتاً به عنوان خبرنگاری که بیست و اندی سال است کارش همین است دو نکته را برای اجرای برنامه های بعدی خدمتتان یادآوری می‌کنم:

اول اینکه یک مصاحبه‌گر حرفه‌ای هیچ وقت برای هیچ کسی حتی اگر آن شخص رئیس‌جمهوری باشد نباید برای هر کلمه‌ای که می‌شنود سرش را به نشانه تأیید تکان بدهد، حتی اگر با همه حرفهای مصاحبه شونده موافق هم باشد . بخصوص اگر این سر تکان دادنها هنگامی باشد که طرف هنوز جمله اش را تمام نکرده و به اصطلاح هنوز جمله منعقد نشده است.

پیش از اینکه دومی را تذکر دهم این را بگویم که نمی‌دانم شما هنوز خبرنگار صدا و سیما هستید یا خبرنگار نهاد ریاست جمهوری و خبرنگار ثابت دکتر احمدی‌نژاد، اما در هر صورت تذکر دوم من به شما این است که سعی کنید برای اینکه حداقل حفظ ظاهر هم شده باشد از سوی جایی که حقوق می‌گیرید، چند سؤال چالشی هم در چنته داشته باشید تا مصاحبه خیلی خشک و رسمی نباشد و خدای نکرده مردم و بینندگان تصور نکنند برنامه ریزان یا تهیه کنندگان برنامه، متن کامل سؤالات را از پیش با شما هماهنگ کرده اند که هیچ انتقاد و چالشی مطرح نمی‌شود. این برای آبروی خود شما هم خیلی خوب نیست. ضمن اینکه حقوقتان هم حلال می شود.

بعضی چیزهای دیگر هم هست که از آنها می گذرم و فعلاً به همین دو تذکر اکتفا می‌کنم.

پ . ن 1: باور کنید این تذکرات برای این بود که مصاحبه‌های شما با دکتر احمدی‌نژاد کمی باورپذیرتر شود.

پ . ن 2: آقای صدا و سیما هم بهتر است برای حفظ ظاهر هم که شده است جلوی بی‌دقتی مسئول صدای مصاحبه عالیترین مقام اجرایی کشور را بگیرد تا این تصور نشود که صحبت‌های او سانسور می‌شود. به اندازه کافی مورد اعتماد مردم هستید شما.

Advertisements

درباره مازیار بذرافکن
. شهریار ایازی . مازیار بذرافکن

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: