اعتصاب ٦٥٠٠ کارگر پتروشیمی ادامه دارد

حراست سه نفر از کارگران را دستگیر کرد

٦٥٠٠ کارگر پتروشیمی بندر امام در ماهشهر هفتمین روز اعتصاب خود را پشت سر گذاشتند. کارگران اعلام کردند تا حصول مطالبات خود یعنی برچیدن شرکت های پیمانکاری و عقد قرارداد مستقیم با کارفرما مصممانه اعتصابشان را ادامه میدهند و حراست و مدیریت پتروشیمی نیز از امروز تهدیدات خود را شروع کردند. حراست سه نفر از کارگران را دستگیر کرد و ظریف کار مدیر پتروشیمی در جلسه ای با مدیران پیمانکاری های بزرگ از آنها خواست در صورتی که کارگران حاضر به کار نیستند جلو کارت زدن آنها گرفته شود. اتحادیه آزاد گفته است که در فرمانداری ماهشهر نیز برای چگونگی برخورد با اعتصاب کارگران کمیته بحران تشکیل شده است.

کارگرانی که توسط مزدوران حراست دستگیر شدند عبارتند از دو نفر از نمایندگان کارگران بنام محمد باقر باقری و منصور عباسی و نیز کارگر دیگری بنام جاسم بدرانی. کارگران دستگیر شده ابتدا به دفتر حراست احضار شدند و سپس به اداره اطلاعات منتقل شدند. کارگران مانند روزهای دیگر در میدان مقابل کارخانه دست به راهپیمائی زدند و در مقابل تهدیدات شعار دادند «تهدید مسئولین دیگر اثر ندارد»، «تا نتیجه نگیریم این کار ادامه دارد» و در مقابل دستگیری رفقایشان توسط عوامل حراست شعار دادند «حراست حراست، بچه ها آزاد باید گردند». کارگران اعلام کردند که به اعتصاب تا حصول خواستهای خود ادامه میدهند و برای آزادی نماینده های خود اعتراضشان را شدت خواهند داد و تسلیم فشارها نخواهند شد.

اعتصاب کارگران پتروشیمی در ماهشهر یکی از مهمترین و قدرتمندترین مبارزات کارگری است که بار دیگر توجه کل جامعه را به طرف طبقه کارگر جلب میکند. باید با تمام قوا از این اعتصاب پشتیبانی کرد.

به کارگران نفت، ذوب آهن، ایران خودرو و کارگران در سراسر کشور

اعتصاب هزاران کارگر پتروشیمی های ماهشهر را نباید تنها گذاشت. خواست آنها خواست مشترک شما و همه کارگران و معلمان و بسیاری از کارمندان زحمتکش ادارات است. این اعتصاب میتواند پیروز شود و نتایج مهمی برای کل طبقه کارگر داشته باشد. شما خود در شرایط مشابهی قرار دارید و بارها برای کوتاه کردن دست شرکت های پیمانکار و عقد قرارداد رسمی با کارفرماها دست به اعتصاب و اعتراض زده اید. راه عملی شدن این خواست حمایت فعال از کارگران اعتصابی در ماهشهر، دست زدن به اعتصابات همزمان در سایر مراکز کارگری و ایجاد آمادگی برای شروع اعتصابات بزرگ منطقه ای و سراسری است. از فرصتی که کارگران ماهشهر ایجاد کرده اند استفاده کنیم و در تک تک مراکز کارگری، در مراکز کلیدی، در بیمارستان ها و آموزش و پرورش پرچم این خواست را بلند کنیم و خود را برای یک مبارزه قدرتمند برای پایان دادن به بساط پیمانکاران آماده کنیم.

حزب کمونیست کارگری همه مردم را، کلیه دانشجویان و مردم معترض را فرامیخواند که به هرشکل که میتوانند از اعتصاب کارگران پتروشیمی و خواست بحق آنها برای عقد قرارداد مستقیم با کارفرما و آزادی فوری کارگران زندانی حمایت کنند. پیروزی کارگران پتروشمی در عین حال یک پیروزی برای کل مردمی است که میخواهند از شر حکومت اسلامی سرمایه داران و مفتخوران خلاص شوند. باید با تمام توان از این مبارزه در هرشکل ممکن حمایت کرد و فضای همبستگی و حمایت از آنرا در سراسر جامعه دامن زد.

حزب همچنین خانواده های کارگران اعتصابی، کارگران سایر پتروشیمی ها و مردم آزادیخواه ماهشهر را به ایفای نقش فعال در حمایت از این اعتصاب فرامیخواند. شکل دادن به کمیته ها و کانون های همبستگی با کارگران پتروشیمی ها، شرکت در تجمعات آنها و پخش هرروزه اخبار این مبارزه از جمله اقداماتی است که این به اعتصاب قدرت بیشتری میدهد.

در مقابل قشر دزدان و مفتخورانی که میلیارد میلیارد از دسترنج کارگران و مردم فقیر و محروم به جیب میزنند و اعتراض بحق کارگران را با تهدید و دستگیری جواب میدهند شایسته است که صف واحدی را تشکیل دهیم و همه جا خود را درگیر این مبارزه کنیم.

Advertisements

درباره مازیار بذرافکن
. شهریار ایازی . مازیار بذرافکن

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: